Το 4ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΠΑΡΤΟΥ 3Χ3,που έγινε στο προαύλιο του Δημοτικού Σχολείου Σπάρτου, ολοκληρώθηκε χτες με τους δυο ημιτελικούς και τον Μεγάλο Τελικό, μέσα σε μια πανηγυρική ατμόσφαιρα.
Ο ΑΡΗΣ (Καρακώστας Χρύσος, Καρακώστας Βαγγέλης, Μπότσαρης Πάνος και Τσούκας Βαγγέλης), είναι η ομάδα που κατέκτησε το κύπελλο της φετινής διοργάνωση μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα εναντίον της πολλά υποσχόμενης ομάδας από το Σπάρτο,(Πλιάτσικας Θωμας, Καβαλλάρης Θανάσης, Ζήσης Φώτης και Αγρογιάννης Άγγελος), 21 – 16.
Η απονομή των μεταλίων στους νικητές και η παράδοση του κυπέλλου έγινε από την Πρόεδρο του Δημοτικού Διαμερίσματος Σπάρτου του Δήμου Αμφιλοχίας, Ελένη Χαρδαλιά.
Ευχαριστούμε όσους αγωνίστηκαν στο φετινό τουρνουά,τους καταστηματάρχες για την εθελοντική τους προσφορά σε μπουκαλάκια νερού,τον Χρήστο Διαμάντη για την μόνιμη βοήθεια για την επιτυχία των διοργανώσεων και τον Νίκο Πλιάτσικα που είναι ο ”χορηγός” της διοργάνωσης ,τα τέσσερα αυτά χρόνια, προσφέροντας μας τα μετάλια και το κύπελλο.
ΦΩΤΟΓΡΑΦΊΕΣ
![Οι νικητές με την Πρόεδρο του Σπάρτου](http://www.amflife.gr/wp-content/uploads/2017/08/4ο-ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΜΠΑΣΚΕΤ-ΣΠΑΡΤΟΥ.jpg)
![φάση από τον τελικό](http://www.amflife.gr/wp-content/uploads/2017/08/4ο-ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΜΠΑΣΚΕΤ-ΣΠΑΡΤΟΥq.jpg)
![η φιναλίστ ομάδα από το Σπάρτο του τελικού](http://www.amflife.gr/wp-content/uploads/2017/08/4ο-ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΜΠΑΣΚΕΤ-ΣΠΑΡΤΟΥ1.jpg)
![φάση από τον πρώτο ημιτελικό](http://www.amflife.gr/wp-content/uploads/2017/08/4ο-ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΜΠΑΣΚΕΤ-ΣΠΑΡΤΟΥ2.jpg)
![φάση από τον δεύτερο ημιτελικό](http://www.amflife.gr/wp-content/uploads/2017/08/4ο-ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΜΠΑΣΚΕΤ-ΣΠΑΡΤΟΥ3.jpg)
![φάση από τον τελικό](http://www.amflife.gr/wp-content/uploads/2017/08/4ο-ΤΟΥΡΝΟΥΑ-ΜΠΑΣΚΕΤ-ΣΠΑΡΤΟΥ4.jpg)
Περισσότερη ενημέρωση στον Μορφωτικό Σύλλογο Σπάρτου
Add Comment